Aktualności

PŁYTA BUDOWLANA WIM PLATTE - INNOWACJA W ARANŻACJI WNĘTRZ

Płyta budowlana WIM PLATTE to wielofunkcyjny, nowoczesny wyrób – lekki, czysty, łatwy do transportu oraz prosty i szybki w obróbce. Jest przy tym niezwykle trwały. Z tego powodu jest coraz chętniej i powszechniej stosowany w budownictwie zarówno przy aranżacji nowych pomieszczeń jak i w pracach remontowych.

Zastosowanie i zalety płyt budowlanych WIM PLATTE

Płyta budowlana WIM PLATTE jest doskonałym elementem nośnym składającym się z rdzenia wykonanego z polistyrenu ekstrudowanego (tzw XPS) zbrojonego z obu stron siatką z włókna szklanego i pokrytym specjalną zaprawą cementowa wzbogaconą żywicami syntetycznymi. Odznacza się dużą wytrzymałością na obciążenia oraz sztywnością wykonanej konstrukcji. Jest odporna na działanie wody oraz stanowi doskonałą izolację termiczną oraz akustyczna. WIM PLATTE przeznaczona jest do wyrównywania i zabudowywania powierzchni ścian i podłóg wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, w obszarach narażonych na działanie wody oraz wilgoci. Płyta jest niezwykle łatwa w obróbce, dzięki czemu można w prosty sposób wykonać dowolnie zaprojektowaną łazienkę, nadając jej różne kształty, od prostych kątów po formy półokrągłe.

Dzięki swoim specjalnym właściwościom płyta budowlana WIM PLATTE doskonale nadaje się do stosowania w miejscach narażonych na intensywne działanie wilgoci i skroplonej wody tj. łazienkach, kabinach prysznicowych, łaźniach parowych. Jest tam stosowana do obudowy urządzeń sanitarnych (wanien, brodzików, podtynkowych systemów instalacyjnych itp.) jako bezpośrednie podłoże pod okładziny z płytek ceramicznych, mozaiki, tynki strukturalne lub powłoki malarskie. WIM PLATTE może być stosowana jako materiał do konstruowania blatów pod umywalki, półek, stopni, siedzisk i innych ele-mentów stanowiących jednocześnie wyposażenie pomieszczeń. Można ja również wykorzystać do estetycznej obudowy przewodów, rur odpływowych i pionów wodno-kanalizacyjnych.

Duża wytrzymałość i sztywność wykonanych z płyty budowlanej konstrukcji wraz z odpowiednim systemem mocującym sprawia, że wyjątkowo dobrze sprawdzają się również przy wykonywania suchej zabudowy w tym przy wznoszeniu ścian i ścianek działowych. Płyta w szczególności może być wykorzystana także do wyrównywania powierzchni ścian eliminując konieczność stosowania ciężkich i czasochłonnych w obróbce tradycyjnych cementowych zapraw wyrównujących czy też tynków gipsowych. Płyta stanowi doskonałe podłoże pod okładziny z płytek ceramicznych jak również pod dekoracyjne masy szpachlowe.

Galeria zdjęć - krok po kroku
Galeria zdjęć - efekt końcowy